Na horyzoncie pojawia się piąta odsłona Krakowskiej Akademii Klimatu. Jest to cykl zdarzeń edukacyjnych skierowanych do uczniów z krakowskich placówek oświatowych, które mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej. W ramach tej inicjatywy, co miesiąc odbywają się spotkania w Nowohuckim Centrum Kultury. Uczestnicy mają okazję pogłębiać swoją wiedzę na temat ochrony naszej planety poprzez seanse filmowe prezentujące najciekawsze filmy ekologiczne ostatnich lat. Dla uczestników przewidziano również panel dyskusyjny z twórcami filmów, ekspertami ONZ i przedstawicielami miasta Krakowa odpowiedzialnymi za strategię zrównoważonego rozwoju.
Krakowska Akademia Klimatu zapewnia bezpłatny udział w zajęciach. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są od nauczycieli i pracowników szkolnictwa. Projekt cieszy się dużym uznaniem wśród młodzieży krakowskiej i kadry nauczycielskiej. W trakcie czterech poprzednich edycji, które miały miejsce w latach 2022-2023, liczba uczestników przekroczyła 12 tysięcy osób.
Na bieżącą wiosnę zaplanowano cztery spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się 29 lutego pod hasłem „Woda – nowe złoto”. Następnie 19 marca odbędzie się spotkanie na temat „Miasto przyszłości”. 22 marca to kolejne spotkanie zatytułowane „Niewolnicy rzeczy”, a ostatnie z planowanych na 18 kwietnia będzie poświęcone „Transportowi jutra”. Program dla spotkania pierwszego to m.in. dyskusja z ekspertami, projekcje filmów („Animal” w reżyserii C. Dion, „Historia wody butelkowanej” w reżyserii A. Leonarda oraz „Woda = życie” w reżyserii M. Zare) oraz interaktywny quiz dla młodzieży.